Szymon Stanek

przedsiębiorca
Nasza drużyna na Dolnym Śląsku rozrasta się. Do grona liderów RMM w regionie dołączył Szymon Stanek.
Szymon Stanek - przedsiębiorca, który aktywnie włącza się w życie gminy i w problemy dotyczące jej mieszkańców.
Jest prezesem Stowarzyszenie Wiejskie Nowa Żórawina, prowadzi takie portale w social mediach jak- Nowa Żórawina i grupę o tej samej nazwie. Włącza się w aktywizacje mieszkańców, ostatnio przy organizacji 31 finału WOŚP.
Cechują go ambicja, determinacja, merytoryka w dyskusji i troska o dobro mieszkańców.
Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, na kierunku managerskim. Dzięki swojemu wykształceniu i doświadczeniu w skautingu piłkarskim mógł też w ostatnich latach pomagać w szukaniu talentów dla takich klubów jak Wisła Kraków i Jagiellonia Białystok.
„Dołączam do Ruchu Marka Materka dlatego, że chciałbym mieć czynny udział w interpretowaniu polityki i wyznaczać jej odpowiednie standardy. Męczy mnie już wojna Polsko-Polska i to jak wygląda a raczej nie wygląda język polityczny. Skończmy sobie wzajemnie grozić i określać za co kto będzie siedział. Nie budujmy polityki na nienawiści tylko na standardach jakie już dawno zagościły w krajach Europy zachodniej. Wierzę, że z Markiem takie standardy będziemy mogli wprowadzić do polityki krajowej, a ludzie zagłosują na nasz program, a nie na mniejsze zło.” - mówi Szymon Stanek