Sylwester Rudzki

Radny Rady Gminy Wąchock

Jeden z najbardziej doświadczonych, aktywnych i skutecznych samorządowców w naszym powiecie. Nasze hasło - Budujemy Zgodę - realizuje w praktyce od wielu lat.

Sylwester Rudzki rozpoczął misję samorządową w 1994 roku zostając radnym z Wielkiej Wsi. Od tej pory jest radnym nieprzerwanie siedmiu kadencji Rady Miejskiej w Wąchocku. Był członkiem Zarządu Miasta. Od 2018 roku jest wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej.

Obdarzony wielkim zaufaniem społecznym, kierujący się dobrem obywateli, uczciwością i lojalnością wobec mieszkańców Miasta i Gminy Wąchock. Między innymi dzięki jego zaangażowaniu powstał kompleks boisk sportowych i nowoczesna hala sportowa przy Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi.

Bardzo mocno wspierał rewitalizację Wąchocka. Mocno zabiegał o budowę budynku wielofunkcyjnego w Wielkiej Wsi w którym mieści się Wiejski Dom Kultury i Ochotnicza Straż Pożarna.

Aktywnie od lat współpracuje ze środowiskiem Armii Krajowej czego efektem było nadanie imienia i sztandaru Świętokrzyskich Partyzantów AK Szkole w Wielkiej Wsi, w której przez wiele lat przewodniczył pracom Rady Rodziców.

Odznaczony brązowym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP.

W przeszłości wymyślił program „Szczere rozmowy” i wspólnie z TV Starachowice prezentował go na antenie. Jego motto życiowe to słowa Kardynała Wyszyńskiego wygłoszone na wałach Jasnej Góry „Nie wystarczy urodzić się człowiekiem, człowiekiem trzeba jeszcze być.”

-Dlaczego Ruch Marka Materka? Prezydenta Marka Materka poznałem wiele lat temu. Po naszej rozmowie wiedziałem, że będzie kimś ważnym w życiu Starachowic. Jego uśmiech na twarzy i wiara w to co robi to cecha dobrego charakteru.

Marek Materek to nie tylko młodość ale to wulkan pracy i pomysłów inwestycyjnych. Jego ogromnym atutem jest bezpośredni kontakt z ludźmi a przede wszystkim z mieszkańcami swojego ukochanego miasta Starachowice.

Te nowoczesne przemiany ostatnich lat, te na każdym kroku zmiany na lepsze począwszy od budownictwa, modernizacji akwenów wodnych, terenów wokół zapomnianych dworców PKP, dróg, stadionu STAR, dbanie o oświatę i komunikację, to głównie jego zasługa i jego drużyny. Dlatego do takiej drużyny przyjąłem zaproszenie. Dla mnie to ogromne wyróżnienie i docenienie wieloletniej pracy samorządowej - mówi radny Sylwester Rudzki.