Roman Stompór

Roman Stompór od 2015 roku sołtys sołectwa Osiny. W latach 2010-2014 pełnił funkcję Radnego Rady Gminy w Mircu. W 2017 roku wyróżniony w konkursie "Sołtys Roku 2017". Członek OSP w Osinach. Uczestniczył w szkoleniach z zakresu rolnictwa oraz w projekcie FAOW - Organizacje Wiejskie w procesie stanowienia prawa. Poza pracą zawodową, prowadzi 6 hektarowe gospodarstwo rolne.
Współpracuje z Izbami Rolniczymi, na wniosek, których nadano mu w maju tego roku odznakę "Zasłużony dla rolnictwa". Jako sołtys, stara się być zawsze otwarty na potrzeby mieszkańców i jak najlepiej wykonywać obowiązki sołtysa.
- Marka Materka poznałem 11 lat temu jako człowieka z głową pełną pomysłów i energii. Zostając Prezydentem wciąż realizuje swój plan i dokonuje wielkich, dobrych zmian w Starachowicach, rozsławiając tym samym miasto na cały kraj. Cenię go za to, że jest człowiekiem uśmiechniętym, serdecznym i otwartym na ludzi. Jest mi miło przyjąć zaproszenie do grona tylu wspaniałych ludzi, by móc wspólnie działać, nie dzieląc a łącząc dla dobra regionu i swojej małej ojczyzny - mówi Roman Stompór.