Krzysztof Szczygiel - Lider Gminy Wąchock

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach

Krzysztof Szczygieł jest absolwentem studiów podyplomowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach na kierunku menadżer kultury, oraz studiów wyższych na kierunku: pedagogika, specjalność: pedagogika i turystyka.

Posiada uprawnienia: Instruktora Sportu, Instruktora Sportów Obronnych, uprawnienia Instruktora i Sędziego Strzelectwa Sportowego, uprawnienia pilota PG, PPG, PPGG, uprawnienia Instruktora Narciarstwa Zjazdowego.

Ponadto ukończył szkolenia krajowe i zagraniczne z zakresu obsługi ruchu turystycznego, organizacji i zabezpieczania imprez masowych, zarządzania kapitałem ludzkim, gospodarki finansowej w instytucjach samorządowych, marketingu i inne.

Krzysztof Szczygieł przez wiele lat był kierownikiem Domu Kultury w Mostkach, w swojej dotychczasowej praktyce zawodowej sprawował funkcje m.in.: prezesa Zarządu Fundacji „Przestrzeń Kultury”, dyrektora Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej, prezesa Klubu Sportowego „Świt”. Aktualnie Krzysztof Szczygieł kieruje pracami Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach.

- Jestem wdzięczny losowi za każdą relacje współpracy w życiu. Natomiast Marek Materek to zjawisko, które powinno zafunkcjonować w każdym samorządzie. To uczciwe, dobrze poukładane partnerskie relacje kreatywnej załogi, której lider, wsłuchany w głos mieszkańców gminy, tworzy dobrą otwartą przestrzeń do poszukiwania indywidualnych rozwiązań oraz inspiruje pomysłowością. Dodając do tego szacunek wzajemny, mamy środowisko, w którym chce się pracować, a synergia jest chlebem powszednim. Lubię poczucie współtworzenia bliskich mi wartości. W Starachowicach odnajduje ku temu najwięcej przestrzeni. I dziękuję za to - mówi Krzysztof Szczygieł.