Dariusz Dudek

Radny Rady Gminy Wąchock

Dariusz Dudek, radny Rady Miejskiej w Wąchocku i jednocześnie Sołtys Wielkiej Wsi (już trzecią kadencję).

Radnym jest pierwszy raz, pełniąc funkcję przewodniczącego komisji rewizyjnej Rady Miejskiej w Wąchocku.

Będąc sołtysem dał się poznać jako organizator wielu akcji charytatywnych , które przeprowadził w związku z potrzebami mieszkańców. W większości dotyczyły one pomocy zdrowotnej.

Bardzo zaangażował się w pomoc przy zagospodarowaniu terenu wokół Wdk i Osp oraz budowy altany środowiskowej i placu zabaw dla najmłodszych mieszkańców sołectwa.

Uczciwy, zawsze pomocny i wrażliwy na ludzkie problemy.

Brał aktywny udział w inicjatywie dotyczącej doprowadzenia Internetu światłowodowego do Wielkiej Wsi i Węglowa.

Zawsze był i jest do dyspozycji miejscowej szkoły, która za jego sprawą doczekała się w części ładnego ogrodzenia a wkrótce zostanie położona nowa nakładka asfaltowa na drodze do szkoły, powstanie nowy chodnik i wykonane zostanie nowoczesne przejście dla pieszych.

- Obserwując poczynania Pana Prezydenta w Starachowicach widzę ogromne przemiany na lepsze. W całej Polsce mówi się o Panu Materku, daje się go za przykład dobrego gospodarza. Jestem często w Starachowicach, widzę i podziwiam te zmiany. Nigdy nie było tylu inwestycji, bezpłatnej komunikacji, rozbudowy obiektów oświatowych czy sportowych. Chcę być w tym składzie dlatego przystępuję do tej drużyny dla dobra mojego powiatu starachowickiego - mówi radny Dariusz Dudek.